Dbając o rozwój swoich dzieci łapiemy się różnych narzędzi, szukamy inspiracji, pytamy doświadczonych rodziców: Jak to zrobić?

Czy chcesz, czy nie chcesz bywasz trenerem, coachem, animatorem dla swojego dziecka. Ważne, aby stosowane metody były wykorzystywane świadomie, abyś wiedział do jakich efektów prowadzą.

Zapraszamy Cię na warsztaty dla rodziców, którzy chcą poprzez świadome działania wychować pewne siebie, mądre i samodzielne dziecko.

Spotkanie I. 22 września 2017r.

Dziecko i Ja. 

Spotkanie będzie ukierunkowane na poszukiwanie perspektywy dziecka w codziennym życiu, realizacji zamierzeń, działaniu. Spojrzysz na siebie oczami dziecka. Zrozumiesz, jak Twoje zachowania są odbierane przez dziecko i co z tego wynika.

Dowiesz się: jak wspierać rozwój dziecka, jak budować z nim wartościową relację, co możesz zrobić, aby wykorzystało swój potencjał i było szczęśliwym człowiekiem. 

Spotkanie II. 

Rodzic coachem w domu.

Warsztat dzięki, któremu zrozumiesz coaching, dowiesz się kim jest coach i poznasz swoje kompetencje, w tej roli. Zobaczysz, w jaki sposób kompetencje coacha mogą wspierać Cię w procesie wychowania dziecka.

Rozwiniesz umiejetności: aktywnego słuchania bez ocen, szukania odpowiedzi w dziecku poprzez zadawanie pytań, prowadzenia niedyrektywnych rozmów.

Spotkanie III. 

Rozmowy coachingowe i sytuacje trudne.

Na tym warsztacie będziemy praktycznie trenować prowadzenie rozmów coachingowych z dzieckiem. Wypracujemy i przećwiczymy sposoby coachingowego radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Poznamy użyteczne narzędzia.

Spotkanie IV. 

Budowanie motywacji przez coaching.

Ostatnie spotkanie cyklu pozwoli Ci lepiej poznać zagadnienia związane z motywacją.

Dowiesz się: czym jest motywacja, co motywuje Ciebie, a co motywuje Twoje dziecko, kiedy motywacja dziecka jest największa i co możesz zrobić, aby taka pozostała, jak nie zabijać motywacji w dziecku.

UWAGA!

Podczas trwającej właśnie WAKACYJNEJ PRZERWY na Pierwszym Piętrze, otwieramy oficjalne zapisy na wrześniowy warsztat!

Ze względu na komfort pracy, ilość miejsc w grupach jest ograniczona!

Terminy następnych spotkań ustalimy z Państwem podczas pierwszych zajęć.

Zapraszamy!

Zgłoś swój udział poprzez e-mail: kontakt@pierwszepietro.org;

Masz pytania? Zadzwoń: Agnieszka: 507 170 130, Magda 693 410 777;

Zajęcia trwają około 3 godziny. Koszt jednorazowego spotkania to 80 złotych. Karnet 4 spotkań 280 złotych/spotkanie. Płatności dokonasz przed spotkaniem lub zrób przelew wpisując dokładnie swoje dane oraz termin i nazwę zajęć. Nr rachunku znajduje się na stronie Kontakt.

Prowadzący

Grupa wiekowa