WAKACYJNA PRZERWA

Posted on Maj 8, 2017

Drodzy Rodzice,

zapewne część z Was już wie, że sobotnie zajęcia naszej słynnej AKADEMII DZIECKA „Mam 2 lata” oficjalnie zakończyły Pierwszy Rok działania Pierwszego Piętra .

Serdecznie dziękujemy za miłe słowa, maile i prywatne wiadomości dotyczące zajęć! Cieszymy się, że Pierwsze Piętro spełnia swoją rolę, a każda zadowolona mała lub duża osoba, jest dla nas potwierdzeniem sensowności naszej pracy!

Oczywiście dziękujemy wszystkim naszym Prowadzącym za wkład w rozwój Pierwszego Piętra , ich pasję i zaangażowanie! Szczególnie dziękujemy Oli, która współtworzyła naszą warsztatownię, życzymy jej powodzenia w pracy trenerskiej i zawsze zapraszamy na kawę ;)

Z dniem dzisiejszym ogłaszamy oficjalną WAKACYJNĄ PRZERWĘ. ...

Sensoplastyka©

Posted on mar 24, 2017

Sensoplastyka©

Piątkowy poranek okazał się dziś u nas bardzo głośny, kolorowy i wesoły! Takie lubimy najbardziej! Pierwsi goście ciekawi Sensoplastyki© zawitali do nas już o 9:00. Salon i nasza zielona kanapa okazały się miejscem idealnym do przygotowań, bo strój musiał być oczywiście stosowny do okoliczności. Ci bardziej ciekawi podglądali Panią Asię, która rożne dziwa rozkładała na podłodze w sali tuż obok. Byli też tacy, który szerzej zbadali nową przestrzeń i tacy, którzy jeszcze przed zajęciami zostawili nam pamiątki na naszej kredowej tablicy :)

Miło nam było dziś powitać stałych bywalców i nowe uśmiechnięte buzie! Mieliśmy również dwóch najmłodszych uczestników, jednego, który smacznie spał w salonie i drugiego, który Sensoplastykę© poznawał będąc jeszcze w brzuchu mamy ;))

img_20170324_094931.jpg...

Warsztaty ekologiczne

Posted on mar 20, 2017

W niedzielę Pierwsze Piętro miało przyjemność poprowadzić warsztaty w Domu Dziecka Tęcza. Było kameralne grono w bardzo różnym wieku.

Przywiozłyśmy ze soba mnóstwo śmieci:) - rzeczy, które zwykle wyrzucamy: trochę słoików, makulatury, skrawków materiałów, guzików, rolek z papieru toaletowego - planowaliśmy warsztaty o tematyce ekologicznej, o tym jak można te rzeczy wykorzystać, jak dać im drugie życie. Świat wokół nas zachęca do tego, aby ciągle mieć coś nowego, łatwo pozbywać się różnych rzeczy. W sklepach kupujemy nowe plastikowe zabawki, które już za chwile dzieciom się nudzą, a w dodatku nie rozbudzają dziecięcej ciekawości i kreatywności. Chciałyśmy pokazać młodym ludziom, że warto sięgnąć po elementy pozornie już niepotrzebne, bo mozna z nich stworzyć coś nowego, użytecznego.

Warsztaty zaczęliśmy od rysowania, choć od samego rysowania ważniejsze były rozmowy o...

Akademia dziecka - mam 2 lata

Posted on mar 20, 2017

Sobotnie spotkania z dwulatkami stały się swego rodzaju rutyną - taką pozytywną rutyną, która pomaga budować umiejętności i dobre nawyki. Z radością obserwujemy jak maluchy są coraz bardziej swobodne, coraz chętniej aktywnie uczestniczą, wyrażają swoje zdanie i nawiązują relacje z rówieŚnikami i prowadzącą. To naprawdę wielka przyjemność móc to obserwować. 20170318_102139.jpg 20170318_102145.jpg 20170318_101949.jpg

Akademia dziecka - mam 2 lata

Posted on mar 13, 2017

No to już nie ma odwrotu - w sobotę witaliśmy wiosnę. Były kwiaty, kwiatki, piosenki, ruch i taniec i mnóstwo energii! Wiosna i słonce nie mają już wyjścia i muszą przyjść! Urokowi naszych Maluchów nikt się nie oprze. Trzymamy się coraz cieplej:)

20170311_101647.jpg 20170311_101658.jpg 20170311_101813.jpg 20170311_101823.jpg

Urodziny dla Rodziny!

Posted on mar 13, 2017

URODZINY DLA RODZINY

Urodziny Twojego Dziecka - to jeden z najważniejszych dni w roku! Chcesz, aby był niezapomniany na długo? - zorganizuj u nas Rodzinne Przyjęcie Urodzinowe, na które zaprosisz najbliższych członków rodziny i przyjaciół.

Poszukujemy do współpracy!

Posted on mar 1, 2017

Poszukujemy do współpracy!

Przestrzeń Pierwszego Piętra się zapełnia. Coraz więcej czasu spędzamy na zabawie i rozwoju, a sale wypełnia śmiech i inspirujące dyskusje naszych uczestników.

Przygotowując nowe propozycje warsztatów szukamy specjalistów gotowych poprowadzić zajęcia dla dzieci.

Szukamy osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu:

zajęć artystycznych (wszelkie robótki ręczne, tworzenie rzeczy pięknych) ;

nauczycieli tańca z doświadczeniem w pracy z małymi dziećmi;

osób z wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym lub pokrewnym do prowadzenia zajęć ogólnorozwojowych i twórczych,

położnej lub pielęgniarki, która chciałaby prowadzić spotkania dla przyszłych...