Za sobą macie już lekcje karate i tenisa, była nauka śpiewu i zajęcia z pływania. Dwa miesiące jeździliście na ceramikę, a zajęcia teatralne skończyły się po 3 spotkaniach. Przerabialiście to? Czy każdy Rodzic musi przez to przejść? W jaki sposób działać? Rezygnować, gdy dziecko już nie chce? Czy być konsekwentnym i skoro podjęliście się udziału w zajęciach – wytrzymać?

Nie jest łatwo kiedy dodatkowo szkoła nastawiona jest na ocenianie wyłącznie akademickich umiejętności – czytania, pisania i liczenia. Inne talenty - muzyczne, sportowe, manualne, aktorskie są często pomijane albo w ogóle się nie liczą. Świetnie jeśli jest odwrotnie, a Rodzice mają w szkole wsparcie dla siebie i rozwoju talentu dziecka. Mogą porozmawiać z wychowawcą, zrozumieć co dzieje się z ich dzieckiem.

Jak poradzić sobie w sytuacji kiedy tylko na nas spoczywa odkrycie potencjału dziecka i wspieranie jego rozwoju? Zmienia się świat, zmieniamy się my i rynek pracy. Coraz częściej gwarancją sukcesu w życiu nie są umiejętności nabyte w szkole, a działania oparte na talencie i pasji. Analiza problemu, wyciąganie wniosków, kreatywność, szybkie podejmowanie efektywnych decyzji, empatia - to one coraz częściej są gwarantem sukcesu osobistego i zawodowego, a co równie ważne, finansowego w dorosłym życiu. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na warsztacie z cyklu AKADEMIA RODZICA.

Zapraszamy wszystkich Rodziców na warsztat, w trakcie którego:

  • Dowiemy się jak odnajdywać mocne strony dziecka,

  • Sprawdzimy po co skupiać się na słabościach;

  • Dowiemy się czym są kompetencje i czym jest talent;

  • Porozmawiamy o tym jak pomóc dziecku osiągnąć sukces, poszukamy jego definicji;

  • Sprawdzimy co z tą szkołą? I odpowiemy na pytania: Dobry uczeń czyli jaki i jak interpretować wyniki dziecka w szkole?;

  • Zastanowimy się czy jako Rodzice mamy wpływ na to, jak bardzo twórcze będą nasze dzieci, jak będą sobie radziły z wyzwaniami w przyszłości;

  • Poznamy sposoby, które teraz zbudują wiarę i siłę dziecka na przyszłość;

  • Porozmawiamy o krytyce i stawianiu granic, konsekwencji i wolności w działaniu,

  • Zatrzymamy się na chwilę i zastanowimy jak nie popadać w skrajności i pamiętać, że najlepsze w dzieciństwie jest po prostu bycie dzieckiem;   

W trakcie warsztatu będziemy korzystać z najnowszych osiągnięć nauki i badań dotyczących rozwoju dziecka i działania ludzkiego mózgu.                                                                                                                                                                                                                                                                                     

UWAGA! Każdy warsztat AKADEMII RODZICA składa się z praktycznych narzędzi i każdy uczestnik otrzyma ściągę, na bazie której pracując na warsztatach przystosowuje narzędzie do swojej realności!

Zapraszamy!

Zgłoś swój udział poprzez e-mail: kontakt@pierwszepietro.org

Masz pytania? Zadzwoń: Magda 693 410 777

Warsztat trwa 6 godzin. Koszt warsztatu to 130 zł. Gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie oraz opłacenie kosztu warsztatu przelewem min. 4 dni przed rozpoczęciem warsztatów.

Prowadzący

Grupa wiekowa