• Trener umiejętności psychospołecznych i coach – związana ze szkoleniami od 2002 roku. Pracując z dorosłymi, specjalizuje się w szkoleniach z zakresu z przywództwa i zarządzania, w tematach dotyczących szeroko rozumianej komunikacji, budowania relacji    i angażowania pracowników, wzmacniania efektywności osobistej oraz świadomości roli liderów. Jest pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym przedsięwzięć rozwojowych. Prowadzi zajęcia na wybranych uczelniach wyższych i studiach podyplomowych.

  Pracę z dziećmi rozpoczęła, gdy na świecie pojawił się jej drugi syn Leon. Starszy, 5-letni wtedy Mikołaj, był przewodnikiem w dziecięcym świecie rozwoju. Być może to banalne, jednak prawdziwe. Własne dzieci pokazały najbliższy sercu kierunek działania. Kolejne lata to niejako przygotowanie do obecnych działań i prowadzenia pierwszego piętra: zdobywanie wiedzy w zakresie wspierania rozwoju małych dzieci, rozwój umiejętności pracy z grupą oraz wsparcia indywidualnego, prowadzenie Akademii Dziecka „Hops”. Obecnie prowadzi grupowe zajęcia dla najmłodszych, warsztaty tematyczne dla młodzieży oraz kręgi kobiet, mam. Specjalizuje się w zajęciach z wykorzystaniem Sensoplastyki© – wyznaje zasadę, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, a wolność wyboru i doświadczanie jej konsekwencji to najlepsi nauczyciele na drodze wzrastania.

  Marketer, praktyk biznesu i strateg –  W trakcie 22-letniej praktyki biznesowej pracowała w korporacji ;), wprowadzała na rynek wiele firm i pomagała w ich rozwoju, wspierała strategiczne zmiany. Teraz współpracuje z MSP, jako konsultant w obszarach rozwoju, marketingu i wsparcia zarządzania.

 • Anna Radziejowska

  Z wykształcenia grafik komputerowy i dyplomowany artysta malarz.

  Na co dzień zajmuje się tworzeniem grafik komercyjnych dla firm. Z wielką pasją i wnikliwością tworzy logotypy i identyfikacje wizualne. W tworzonym przez siebie malarstwie stawia na automatyzm i ekspresję. Łączy elementy abstrakcyjne z kolażem. Szczególną inspiracją są dla niej wielkie miasta, przyroda oraz relacje międzyludzkie.

  Od wielu lat prowadzi indywidualne zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zajęcia przygotowawcze do szkół artystycznych.

  Wielką pasją i inspiracją jest dla niej sztuka i kultura starożytnej Japonii.W życiu kieruje się filozofią Tao. Wegetarianka i zapalona podróżniczka.

 • Gabriela Grzechuła

  Fizjoterapeutka

  Swoją pracę jako masażystka rozpoczęła już w trakcie trwania studiów. Zainspirowana harmonijną filozofią Huny ukończyła kurs Lomi Lomi Nui. Masaż ten, o hawajskiej tradycji i korzeniach, pomaga uzyskać równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. W konsekwencji masaż hawajski stał się jej życiową pasją. Doświadczając, praktykując i wciąż poszukując efektywnych i harmonijnych metod wspierania funkcjonowania człowieka odkryła metody medycyny niekonwencjonalnej. W Międzynarodowej Akademii Refleksologii uzyskała tytuł Refleksologa realizując 3-stopniowy roczny kurs. W swojej praktyce stosuje akupunkturę ucha, techniki gua sha oraz terapię bańkami. W holistycznym podejściu do rozwoju wiedziała, ze nie można dobrze żyć bez świadomości zasad żywienia. Stąd zajmuje się dietetyką oraz ziołolecznictwem wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, szkolenia z tego zakresu kończyła w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie. Kurs Ziołolecznictwa z zakresu leczenia powszechnych dolegliwości u dzieci i dorosłych ukończyła w Centrum Naturoterapii w Mikołowie. W Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach uzyskała zawód: Zielarz- Fitoterapeuta. W Warszawie ukończyła również szkolenie z zabiegów Lakshmi na ciało inspirowanych filozofią ajurwedyjską.

  Indywidulanie udziela porad dietetycznych i ziołoleczniczych w zależności od potrzeb konkretnej osoby, podchodzi do ludzi indywidualnie. Prowadzi szkolenia, warsztaty, spotkania dla kobiet z zakresu żywienia, zdrowego stylu życia oraz technik masażu.

  Gabriela na co dzień jest uśmiechniętą, pełną energii osobą, życzliwą i otwartą wobec innych. Jej zapał i zamiłowanie do pomocy innym, które stały się jej pracą, powodują, że nieustanne pogłębia wiedzę oraz doskonali umiejętności służące poprawie zdrowia i samopoczucia.

 • Iwo Konopek

  Trener, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, superwizor Polskiego Towarzystwa Wspierania Psychoedukacji, coach, socjolog i pedagog.

  Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Akademii Trenerów Biznesu oraz pracowni coachingu NOVO. Specjalista od rozwoju osobistego i komunikacji. Prowokator zmian, inspirator do działania, poszukiwacz zasobów. Ponad 1000 dni szkoleniowych w zakresie komunikacji interpersonalnej, rozwoju kompetencji społecznych, budowania zespołu, i innych umiejętności miękkich w biznesie oraz administracji publicznej.

  Doświadczenie trenerskie budował zaczynając od korporacji i firm sieciowych (Empik Sp. z o.o., Poczta Polska, Orange, Telbridge Sp. z o.o.), poprzez firmy sektora MŚP, na jednostkach sektora publicznego kończąc. Specjalista w zakresie szkoleń oraz wdrażania rozwiązań rozwojowych w bankowości, sektorze produkcji oraz administracji.

  Prowokator i improwizator. Autor warsztatów teatru improwizacji oraz warsztatów rozwojowych wykorzystujących techniki parateatralne. Założyciel i lider kabaretu Pojutrze oraz teatru ulicznego Dialog.

  Prywatnie pasjonat gotowania, teatru i żeglarstwa. Mistrz abstrakcyjnego, sarkastycznego humoru, podchwytliwych pytań i zagadek, kamiennej twarzy i mrugnięcia okiem.

 • Joanna Kromolan

  Z wykształcenia pedagog opiekuńczo - wychowawczy, z zamiłowania osoba uwielbiająca spędzać wolny czas przy maszynie do szycia.

  Ukończyła kilka szkoleń, po których została między innymi trenerem Sensoplastyki®,  trenerem Kreatywnego Wczesnego Rozwoju Dzieci™ a także trenerem Biofeedback EEG.

  Podczas zajęć korzysta również z elementów poznanych podczas kursów Terapii Ręki oraz Animatora Czasu Wolnego Dzieci, by w jak najlepszy sposób wspierać uczestników zajęć w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu. Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą, nieustannie poszerzając swój warsztat pracy, po to by mogla dbać o wszechstronny rozwój podopiecznych.

  Kilkuletni wolontariat w Domu Dziecka wyposażył ją w doświadczenia pracy z dziećmi, które potrzebują nieco więcej uwagi. 

  Jest zwolennikiem edukacji przez zabawę. Stara się o to, by dzieci w sprzyjającej im luźnej atmosferze, mogły same uczyć się wielu nowych umiejętności, a dorosły był tylko pomocnikiem na drodze poznawania świata.

 • Justyna Dec

  Psychodietetyk i doradca żywieniowy.

  Od wielu lat interesuje się tematem zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia. Uczestniczy w wielu szkoleniach promujących zdrowy styl życia oraz warsztatach kulinarnych (m.in wegetariańskich). Brała udział w projektach i wymianach młodzieżowych poświęconych zdrowiu i odżywianiu. Swoich klientów zachęca nie tylko do zrzucenia zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim do zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzania w życie aktywności fizycznej. Wyznaje zasadę, że właściwa dieta może pomóc w wielu problemach zdrowotnych współczesnego świata.

  Pracując jako wychowawca, prowadziła warsztaty kulinarne ze swoja młodzieżą, które wielu z nich pozwoliły na poznanie nowych przepisów i smaków.

  Cały czas szkoli się i poszukuje rozwiązań, które sprawiają, że dieta nie jest ciężarem tylko stylem życia :)

 • Ukończyła Edukację Wczesnoszkolną i Wychowanie Przedszkolne oraz Logopedię i Medialną Emisję Głosu na Uniwersytecie Śląskim.

  Praca z dziećmi daje jej wiele radości i poczucie spełnienia. Podstawową metodą jej działań jest wszechstronne poznanie dziecka, rozpoznanie jego potrzeb i wyjście im naprzeciw, a także stworzenie warunków zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Wiek przedszkolny to dla dziecka szczególny etap życia, kiedy zabawa jest nieodłączną części rozwoju i poznawania świata, a każdy dzień przynosi nowe wyzwania i doświadczenia. Zawsze kieruje należytą uwagą na każdego małego człowieka, dba o jego indywidualność i pomaga ją pielęgnować. Zależy jej na tym, aby na zajęciach dzieci spędzały czas w radosnej i serdecznej atmosferze oraz aby wychodziły z nich bogatsze w wiedzę i umiejętności potrzebne na co dzień.

  Ważniejsze kursy i szkolenia:

  • Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
  • Świat Liczb Willy’ego – koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę
  • Diagnoza i terapia jąkania i innych niepłynności mówienia z uwzględnieniem konsekwentnej współpracy z rodziną
  • Logorytmika jako profilaktyka logopedyczna
  • Kolorowy kram – proste formy zabawkarskie w pracy z dzieckiem

  Często rodzice dziwią się, skąd w takiej drobnej kobiecie tak wielka moc do działania i siła. Dzieci ją uwielbiają!

 • Pedagog.

  Pracujący z dziećmi z autyzmem i złożonymi trudnościami komunikacyjnymi. Zajmuję się także terapią czaszkowo - krzyżową, dzięki której może łączyć pracę z ciałem i wnętrzem człowieka.

  Często podkreśla: "Wiem jak ważne jest wspieranie harmonijnego rozwoju dziecka od najmłodszych jego chwil i jak ważna jest więź rodzica z dzieckiem."

  Od kilku lat  także Instruktor Masażu Shantala. Prowadzę zajęcia zarówno indywidualne jak i grupowe z których czerpię dużo radości.

 • Monika Pietrasik

  Studiuje psychologię oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Jest młodym, doświadczonym animatorem i nauczycielem angielskiego. 

  Zawodowo z pasją zajmuje się animacją dla najmłodszych oraz prowadzeniem zajęć dla dzieci - kreatywność, angielski, warsztaty prezentujące rożne kraje. Pisze artykuły, głównie do gazet studenckich, i nieustannie się rozwija. Swą przygodę z najmłodszymi zaczęła w wieku 18 lat, jako animator dziecięcy w Grecji. Przebywała na wolontariacie w Tajlandii, ucząc tamtejszą, lokalną młodzież angielskiego. Jej sposób pracy z dziećmi daleko wykracza poza samo przekazywanie wiedzy. Posiada spory bagaż doświadczeń międzykulturowych. Studiowała między innymi w Korei Południowej oraz Turcji. Odwiedziła już ponad 25 krajów i planuje "podbijanie" kolejnych destynacji.

  Prywatnie miłośniczka sportów, zwłaszcza tych ekstremalnych. Jej wielką pasją są podróże. Pragnie dzielić się  z innymi swoimi doświadczeniami i zarażać ciekawością świata. Jej motto brzmi: "Prawdziwe podróże składają się ze szczypty szaleństwa, sporej dawki odwagi i odrobiny nieprzewidywalności."

 • Nauczyciel przedszkolny i oligofrenopedagog  z ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Praca jest jej pasją i nie wyobraża sobie innego zajęcia, łączy profesjonalizm, wiedzę, doświadczenie z pomysłowością i zdrowym rozsądkiem. Uważa, że wiek przedszkolny to najważniejszy okres w kształtowaniu człowieka, kiedy buduje się jego osobowość i indywidualność, a właściwe wsparcie tego procesu przynosi pozytywne efekty w całym życiu.

  Czas poza pracą poświęca na działania twórcze – tworzy wyjątkowo dopracowane estetycznie i perfekcyjnie wykonane ozdoby i dekoracje.